O wybieraniu interesujących artykułów na niusach

Podstawowym sposobem wybierania interesujących artykułów jest wykorzystanie istniejącego podziału tematycznego. Każdy artykuł przynależy do jakiejś grupy np. pl.news.czytniki. W każdej grupie umieszczane są artykuły na temat zgodny z nazwą grupy. Artykuły będące komentarzami do innych artykułów zawierają informacje którego artykułu dotyczą. Dzięki temu, możliwe jest uporządkowanie ich w wątki. Zagłębiając się w wątki zawężamy tematykę jeszcze bardziej niż robi to grupa.

Oba te kryteria czyli podział na grupy i wątki w ramach danej grupy umożliwiają wybór interesujących artykułów przy czym wybów artykułów danej grupy polega zwykle na jej hipotetycznym zasubskrybowaniu w czytniku a wybór konkretnych artykułów w grupie możliwy jest dzięki ich drzewiastej prezentacji. Serwer umożliwia czytnikom przyrostowe pobieranie:

Użytkownik może zwykle ustawić czytnik w taki sposób, by pobierał i pokazywał tylko nowe artykuły w subskrybowanych grupach. Możliwe jest jeszcze precyzyjniejsze wybieranie artykułów.


Wszelkie prawa zastrzeżone © Piotr Trzcionkowski 2005